Paketleme Makinası ile Bisküvi ve Kurabiye Paketleme

Paketleme Makinası kullanarak bisküvi ve kurabiyeleri ambalajlamak, ürünü tüketiciye güvenli ve rahat bir şekilde iletmekten çok daha fazlasıdır.

Ambalajın üzerinde yasal bir gereklilik olabilecek şekilde ürünün türü, yaşı, fiyatı, içeriği, ağırlığı ve üretimi ile ilgili bilgilerin de bulunması gereklidir. Ayrıca müşteriye hitap eden estetik özellikler ve satışları teşvik etmek veya kolay tanınmasını sağlamak için görsellik ambalaja dahil edilebilir.

Paketleme şekli, mağazadaki rafta görüntülenme biçiminde direkt etkilidir. Yuvarlak paketler yuvarlanma eğilimindeyken, ince uçları olan paketler bitişik paketlerle kenetlenir. Basit paketlemelerin görüntüde öne çıkması pek kolay değildir, blok tabanlı paketler ise rafa sadece tek bir paket tabakanın yerleştirilmesine izin verir.

Bisküvileri ve kurabiyeleri paketlerde paketlemenin ana amacı, satış için doğru ürün sayısını veya ağırlığını ayarlamaktır. Bisküvi veya kurabiyeler bir pakette tek, karmakarışık, tek bir sütunda veya bir dizi kısa sütunda veya daha az yaygın olan başka bir sırada yan yana bulunabilir.

https://www.barissan.com.tr/k/biskuvi-gofret-paketleme-makinalari/

Çoğu üretici, bisküvi paketleme işlemini sıkı sıkı ambalajlarda paketler. Bunun nedeni müşteriler bunları eski disketler gibi yanyana ancak kırılmamış olarak bilinçaltlarında ilişkilendirme eğilimindedir. Polipropilen filmi tek bir sargı olarak kullanan ambalajlar, çok katlı kağıt veya selofan sargıları kadar sağlam olmaz. Her iki ambalaj türü de eşit ve yeterli koruma sağlasa da, tüketici korkularını asılsız hale getirse de, tüketicilerdeki bilinçaltı şüphelerini ortadan kaldırmak için pazarlama becerileri de gereklidir.

Dış görünüş ile satın alınan bisküvi oranı çok yüksek olma eğilimindedir. Bu nedenle, paketin çekici bir renk ve tasarıma sahip olmasını ve içeriği yeterince açıklamasını sağlamak önemlidir. Birçok üretici, müşterilere bisküvilerin veya kurabiyelerin tüketim için güvenli ve keyifli olduğunu güvence altına almanın bir yolu olarak, her bir paketin üzerine üretim ve son kullanım tarihlerinin basılmasını talep eder.

Bisküvilerin veya kurabiyelerin bozulmalarına neden olabilecek nedenlerden birisi olan atmosferden nem almasını önlemek için paketler bir bariyer görevi görür. Nem bariyerleri plastik (polipropilen), plastik kaplı kağıtlar veya çeşitli şekillerde mevcuttur. Bu bariyerler tipik olarak ısıyla sızdırmaz hale gelir ve normalde ambalaj makinesinde ambalajın bu şekilde kapatılması gerekir.  Bariyerlerin nem geçirmezliğinin test edilmesi, ürünün raf ömrünün testinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Whatsapp
Whatsapp için tıklayın.
Merhaba..
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?
Powered by